Okna dachowe z systemem Topsafe
Okna dachowe z systemem Topsafe

 

 

 

 

 

 

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z głównych potrzeb człowieka. Chcemy czuć się bezpiecznie na ulicy, podczas podróży czy na zorganizowanych imprezach. Lecz najbardziej dbamy o bezpieczeństwo we własnych domach. Nikt z nas świadomie nie kupi produktu, który może narazić nas na niebezpieczeństwo. Okna dachowe to specyficzne produkty, montowane w konstrukcji dachu, nad głowami użytkowników. A przecież na dachach czasem pracują ludzie. Dlatego okna muszą zapewniać bezpieczeństwo użytkowania oraz zabezpieczać przed łatwym wejściem do budynku.

Okna dachowe poza podstawowymi funkcjami, doświetleniem i wentylacją, muszą również zapewnić bezpieczeństwo użytkowania oraz zabezpieczać przed przypadkowym wpadnięciem do wnętrza budynku. Z pozoru niedostrzegane zagrożenie naprawdę jest poważne. Dane statystyczne z USA, gdzie w ciągu jednego roku zginęły aż 23 osoby wpadając przez świetliki do wnętrza budynku, wskazują na istnienie problemu. Firma FAKRO zawsze dbała o bezpieczeństwo swoich klientów - pierwsza wprowadziła szybę hartowaną jako standardowe rozwiązanie w oknach dachowych. Do tej pory trudno było formalnie ocenić bezpieczeństwo produktów. Obecnie jest to jednoznaczne, ponieważ dnia 1 lutego 2007 weszła w życie zharmonizowana norma dla okien i drzwi w całej Europie EN 14351-1. W jej skład wchodzi norma 13049, która dotyczy okien dachowych i pozwala precyzyjnie określić stopień bezpieczeństwa produktów. Norma określa 5 klas bezpieczeństwa, które charakteryzuje wysokość spadania elementu o masie 50 kg uderzającego w okno.

Kliknij, aby powiększyć

Firma FAKRO jako pierwsza wprowadziła na rynek pełną ofertę okien z min. 3 klasę bezpieczeństwa, wyznaczając nowy standard w branży okien dachowych.

Firma FAKRO rekomenduje aby w dachach o kącie nachylenia poniżej 30° stosować okna posiadające co najmniej 3 klasę bezpieczeństwa. Kominiarz, dekarz lub osoba instalująca antenę na dachu nie wpadnie przez okno, jeżeli przypadkowo nadepnie na skrzydło. Daje to gwarancję bezpiecznego użytkowania budynku.

Coraz częściej słyszy się również o włamaniach do mieszkań i domów. Wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa wyposażenie naszych domów staje się coraz cenniejsze. Dlatego naturalna jest chęć ochrony swojego majątku. Właściciele budynków inwestują w systemy antywłamaniowe zabezpieczające stolarkę pionową, ale często zapominają o oknach dachowych, przez które również można się dostać do pomieszczenia. Dane statystyczne są niepokojące. Wskazują one, że włamań coraz częściej dokonuje się właśnie przez okna dachowe, czego potwierdzeniem są opisywane w mediach wydarzenia w Katowicach. W lipcu 2008 ochrzczony przez media „człowiekiem - pająkiem” mężczyzna, wchodził do mieszkań (między innymi przez okna dachowe) i głaskał śpiące kobiety.topSafe

Chcąc ograniczyć ilość włamań przez okna dachowe, firma FAKRO wprowadziła nowatorski system wzmacniania konstrukcji okien dachowych topSafe.

Głównymi cechami systemu topSafe są:

  • innowacyjne rozwiązania mocowania zawiasów
  • specjalnie wzmocniona konstrukcja drewna i elementów ryglujących,
  • dodatkowy profil stalowy w dolnej części skrzydła.

   Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

 

Okna dachowe wykonane w systemie topSafe posiadają podwyższoną odporność na włamanie. Okna dachowego FAKRO nie da się w łatwy sposób otworzyć, np. poprzez dynamiczne naciśnięcie nogą na górną, zewnętrzną część okna. Nie spowoduje to otwarcia skrzydła czy wyrwania zawiasów. Można spokojnie spać wiedząc, że w dachu zamontowane są najbezpieczniejsze okna dachowe FAKRO odporne nie tylko na każdą pogodę.

do góry
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl